آموزش 18 هزار زن تسهیل‌گر در بخش کشاورزی برای تولید محصولات گواهی شده و استاندارد
1399/06/29

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تاکنون 18 هزار زن تسهیل‌گر در بخش کشاورزی و 50 هزار زن روستایی آموزش دیده‌اند و تولید محصولات ‌باغچه خانگی سالم از اقدامات این طرح است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت جهاد کشاورزی به منظور توانمندسازی زنان روستایی و عشایری براساس زنجیره ارزش گیاهان دارویی و آموزش و ترویج مصرف محصول سالم و استاندارد در سطح کشور اظهار کرد: این تفاهم‌نامه بین معاونت ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد برای آموزش زنان روستایی در زمینه تولید محصولات گواهی شده و استاندارد است که به یک موافقتنامه سالانه تبدیل شده است.

وی افزود: تولید محصول گواهی شده و استاندارد به معنای آن است که میزان بقایای سم و کود در این محصولات استاندارد است.

ابتکار ادامه داد: برای حفاظت از آب و خاک هم حداکثر تلاش در کاهش مصرف سم و کود صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: تاکنون 18 هزار زن تسهیل‌گر در بخش کشاورزی و  50 هزار زن روستایی آموزش دیده‌اند و تولید محصولات ‌باغچه خانگی سالم از اقدامات این طرح است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به این که از سال گذشته ارتقا کشت گیاهان دارویی به این مباحث اضافه شد، تصریح کرد: امسال این همکاری را با علاقمندی زنان روستایی ادامه خواهیم داد که این اقدامات، با تقویت مناسبات علمی و کارشناسی کشاورزی پایدار و همسو با محیط زیست شکل گرفته که به تقویت و تحکیم خانواده و بهبود زندگی و معیشت روستاییان و عشایر کمک می‌کند.

تعداد مشاهده خبر547 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal